Aktualijos|

Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai

 

DĖL AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS PIRMININKO TEISINIO STATUSO ĮSTATYMO PROJEKTO (NR. XIVP-698(2)) VETAVIMO

2021 07 05

Prašyčiau vetuoti LR Seimo 2022-06-30 d. priimtą Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko teisinio statuso įstatymo projektą (Nr. XIVP-698(2), nes LR Konstitucinis Teismas ne kartą yra konstatavęs, kad toks įstatymas prieštarauja LR Konstitucijai, nes tuo metu Lietuvai vadovavo ne Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas V. Landsbergis, o kolektyvinis valdymo organas – Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas.

  1. Landsbergis sovietmečiu buvo vienas pirmųjų aktyvių komjaunuolių. Jis uoliai bendradarbiavo su komunistine valdžia, Konservatorijoje dėstė marksistinę etiką, įskundė disidentą Aloyzą Sakalą KGB struktūroms, todėl šis įstatymas yra ne tik neteisingas, bet ir priešina Lietuvos gyventojus.

Tokios daugumos gyventojų nuostatos atsispindi ir rinkimų metu – V. Landsbergis vienintelį kartą kandidatavo į Lietuvos vadovus 1997 m. ir juos triuškinančiai pralaimėjo  – LR Prezidento rinkimuose jis surinko vos 15 % proc. balsų ir todėl net nepateko į antrą rinkimų turą.

Lietuvoje valstybės vadovus renka tik Lietuvos piliečiai ir tik tiesioginiuose rinkimuose. Bet koks kitas valstybės vadovo paskyrimas pažeidžia lietuvių Tautos suverenitetą.

Tokie Seimo sprendimai yra istorijos klastojimas!

Todėl prašyčiau vetuoti šį įstatymą.

 

Pagarbiai,

Seimo narys                                                                                                                            Petras Gražulis

Comments are closed.

Close Search Window