Aktualijos, Uncategorized|

Lietuvos Respublikos Prezidentui G. Nausėdai

kanceliarija@prezidentas.lt

2023 06 30 Nr. 2023-0630

DĖL LIETUVOS PILIETYBĖS ATĖMIMO J. OHMANUI UŽ LIETUVIŠKOS TRISPALVĖS NIEKINIMĄ IR PATYČIAS IŠ LIETUVOS PATRIOTŲ

Švedijos ir Lietuvos pilietybes turinti Jonas Ohmanas 2023 06 25 d. N. Pumprickaitės vedamoje LRT informacinėje laidoje „Savaitė“ išniekino Lietuvos valstybės vėliavą, nes visais būdais žemino tuos, kurie NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu nori kelti Lietuvos valstybės vėliavą – lietuvišką trispalvę:

Šio pokalbio metu N. Pumprickaitė paklausė J. Ohmano: „Bet jūs tikriausiai matėte, kad yra tokia grupuotė, kuri sako, kad reikia kelti ne Ukrainos, o Lietuvos vėliavą?“

J. Ohmanas atsakė: „Oi, šitie… Aš dabar pasakysiu labai negražiai. Šitie mūsų vatninkai, savickai ir panašiai, kokie ten bebūtų, kokie jie ten „reikšmingi“, realiai yra nulis, jie nori tiesiog sau pasidaryti piarą ir tuo pačiu būti naudingi Rusijai. Čia labai jau negražiai sakau, bet tiesiog aš matau tą visą – biški juokinga, biški graudu. „Patriotai“… Kas čia patriotas? Čia esu aš. Atsiprašau šioj vietoj. <…> Bet čia marginalai, nieko.“

Nuoroda į šį laidos fragmentą yra čia: https://tauta-teisingumas.lt/kreipiausi-i-policija-kad-atliktu-tyrima-del-j-ohmano-pasisakymo-n-pumprickaites-laidoje-kurioje-jis-niekino-lietuvos-trispalve/

Teisę kelti valstybinę Lietuvos vėliavą Lietuvos piliečiams užtikrina Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas. NATO vadovų susitikimo Vilniuje metu bus svarstomas ne tik Ukrainos, bet ir Lietuvos saugumo stiprinimas, todėl J. Ohmano patyčios iš LR piliečių, kurie tuo metu nori kelti Lietuvos valstybines vėliavas pažeidžia minėtą įstatymą ir piliečių teises, netiesiogiai ragina NATO vadovus susitikimo Vilniuje metu nekelti Lietuvos saugumo klausimų.

J. Ohmanas ne tik abstrakčiai šmeižia Lietuvos patriotus, kaltindamas juo kaip veikiančius Rusijos valstybės naudai, bet konkrečiai tyčiojasi ir iš Žydrūno Savicko: 2023 06 16 d. J. Ohmanas savo asmeninėje socialinio tinklo Facebook paskyroje https://www.facebook.com/jonasoehman išplatino suklastotą nuotrauką, kurioje vaizduojamas Lietuvos sportininkas Žydrūnas Savickas ne su Lietuvos Respublikos vėliava, bet su Rusijos Federacijos vėliava. Kad veiksmas padarytas tyčia ir sąmoningai liudija prierašas, kad „nuotrauka fotošopinta“ – pridedame dvi tai iliustruojančias nuotraukas.

Tokie J. Ohmano veiksmai labai svarbaus NATO renginio Vilniuje metu tyčia kiršina ir skaldo  Lietuvos visuomenę, kas yra labai naudinga Rusijai.

Remiantis aukščiau išdėstytu, prašau atimti iš Jono Ohmano Lietuvos Respublikos pilietybę, kurią jam išimties būdu suteikė Jūsų pirmtakė D. Grybauskaitė.

Pagarbiai

Seimo narys       Petras Gražulis

 

Comments are closed.

Close Search Window