Aktualijos, Uncategorized|

Tarptautinė konferencija „Rusijos dekolonizacijos vizija ir užgrobtų tautų ateitis“

2023-09-14

Rytoj, rugsėjo 15 d., penktadienį Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje (Gedimino pr. 51, V aukštas, Konferencijų salė) įvyks tarptautinė konferencija „Rusijos dekolonizacijos vizija ir užgrobtų tautų ateitis“. Konferenciją remia Seimo Mišrioji grupė bei Tautos ir teisingumo sąjunga. Konferencija vyks 11.00-16.00 val.; programą žr. prisegtuke.

Konferencijoje dalyvaus Rusijos tautų atstovai, kurie dėl režimo persekiojimų buvo priversti pasitraukti, taip pat ekspertai ir visuomenės veikėjai iš kitų šalių (žr. prisegamą konferencijos programą), kurių dalis prisijungs nuotoliniu būdu.

Pagrindinė Konferencijos idėja – siūlyti Rusijos dekolonizacijos scenarijų, kaip aiškiai įvardintą Ukrainos pergalės prieš agresorių ir Kremliaus režimo pabaigos tarptautinį tikslą. Vienas iš pagrindinių pranešėjų – Ukrainos politinės partijos „Dešinysis sektorius“ pirmininkas, Ukrainos kariuomenės 67-osios brigados kariškis Andrij Tarasenko. A. Tarasenko teigia, kad Ukrainos pergalė reiškia Rusijos imperijos griūtį ir tai yra ne tik Ukrainos, bet ir viso demokratinio pasaulio gyvybinis interesas.

Kremliaus režimas mėgina save pateikti kaip kovotoją prieš kolonializmą, tačiau Vakarų kolonialistų era baigėsi dar XX a. antroje pusėje, o štai JTO dokumentai iki šiol taip ir nebuvo pritaikyti kolonijinei Rusijos imperijai.

Spaudos atstovams bus galimybė rugsėjo 15 d. 11.00-11.30 tiesiogiai pabendrauti su konferencijos organizatoriais ir dalyviais, atstovaujančiais užgrobtas tautas. Kalmukų-Oiratų tautos kongreso pirmininko pavaduotojas, Laisvų Tautų Lygos narys Vladimiras Dovdanovas teigia, kad „nei politiškai, nei ekonomiškai, nei etniškai, nei konfesiškai, nei teritoriškai, o tuo labiau pagal mentalitetą mums su rusų kolonijine imperija nepakeliui“.

Konferencijos darbo kalbos – lietuvių ir rusų (sinchroninis vertimas).

Konferencijos koordinatorius

Gintaras Songaila

865070601

Tarptautinė konferencija, „Rusijos dekolonizacijos vizija ir užgrobtų tautų ateitis“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka,

Gedimino pr. 51, 5 aukštas, Konferencijų salė

2023-09-15

 Numatoma programa

 11.00. Registracija, svečių bendravimas su žiniasklaidos atstovais.

11.30. Konferencijos atidarymas. Seimo narių sveikinimai.

  1. 40. Istorikė prof. Rasos Čepaitienės pranešimas „Karas Ukrainoje kaip postsovietinės dekolonizacijos dingstis ir paskata“.

12.00. Ukrainos atstovo Dešiniojo sektoriaus pirmininko Andrijaus Tarasenkos pranešimas „Ukrainos pergalė ir Rusijos režimo pabaiga“, diskusija.

12.15. „JTO dekolonizavimo politika ir dabartinė Rusija“, konferencijos dokumentų projektų pristatymas – Gintaras Songaila

12.30. dr. Daiva Tamošaityte, filosofė, „Tautinės tapatybės stiprinimas – esminis nacionalinio valstybingumo veiksnys”.

12.45. Marius Kundrotas, politologas, „Rusijos problema ir jos sprendimai.

13.00. Kavos pertrauka

13.15. Pavergtų Rusijos tautų atstovų pranešimai, diskusija (Kalmukijos atstovas Vladimiras Dovdanovas, Jakutijos-Sacha atstovas Nikita Andrejevas).

14.00. Numatomi visuomenės veikėjų iš Latvijos, Lenkijos. Lietuvos, Estijos pranešimai. Diskusija.

15.00. Michailas Voitenkovas – „Ingrija – prarasta Baltijos maršruto grandis“;

Buriatijos atstovo Vladimiro Chamutajevo pranešimas.

15.30. Konferencijos dokumentų svarstymas ir priėmimas.

16.00 konferencijos uždarymas

Konferencijos darbinės kalbos: lietuvių, rusų; numatomas sinchroninis vertimas.

Kai kurie pranešimai bus nuotoliniu būdu per Zoom

Konferencijos koordinatorius – Gintaras Songaila ( tel. nr.: 865070601, el. p.: gsongaila@gmail.com)

Comments are closed.

Close Search Window