Uncategorized|

Tautos ir teisingumo (centristų, tautininkų) sąjungos Tarybos

REZOLIUCIJA

LRT VADOVYBĖS ELGESYS IR REFORMOS BŪTINYBĖ

2023-04-29

Kaunas

Tautos ir teisingumo sąjungai (centristams, tautininkams) kelia didelį rūpestį Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) įmonės ir jos vadovybės elgsena. LRT vis sunkiau vadinti visuomenės transliuotoja, net ir valdžios transliuotoja, nes jos santykis su valdžia priklauso nuo to, kas toje valdžioje yra.

Lietuvą valdant valstiečiams LRT laikysena šios valdžios atžvilgiu net ir viršydavo korektiškos kritikos ribas, o dabar LRT draudžia savo darbuotojams turėti ir reikšti savo nuomonę apie dabartinę valdžią net ir asmeniniuose socialinių tinklų kanaluose. Taip pritaikytos sankcijos LRT žurnalistui Virginijui Savukynui už gana švelnią kritiką ministrės Evelinos Dobrovolskos atžvilgiu.

LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė Budrienė jau kuris laikas terorizuoja Vilniaus universiteto dėstytoją, daktarę Jolantą Mažylę dėl pastarosios dalyvavimo opozicinės televizijos laidoje. Viena iš įtakingiausių LRT žurnalisčių Rita Miliūtė atvirai yra pasisakiusi, kad nekvies į savo vedamas laidas alternatyviųjų partijų atstovų, net kai kalbama apie juos ar prieš juos pasisakoma (taip buvo pasakyta apie tautininkus po eilinių Nepriklausomybės dienos eitynių).

Visa tai rodo, kad LRT tapo vieno, tiesa – trinario politinio klano transliuotoja, už kurios propagandą verčiami susimokėti Lietuvos Respublikos piliečiai – mokesčių mokėtojai.

Dėl to būtina keisti LRT valdymo ir finansavimo tvarką. Reikia keisti LRT tarybos formavimo principus, finansuojant LRT veiklą iš savanoriško abonentinio mokesčio. Tegul visuomenė pati sprendžia, už kokį turinį nori mokėti. Dabartinė valdymo ir finansavimo schema yra antidemokratinė ir korupcinė.

Kreipiamės į Jo Ekscelenciją Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Seimo opoziciją inicijuoti atitinkamas LRT įstatymo pataisas.

 

Comments are closed.

Close Search Window