Aktualijos|

Seimo narys P. Gražulis reikalauja premjerės nedelsiant spręsti situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienyje: vilkikų vairuotojai laukia paromis

 

Seimo narys P. Gražulis teigia, kad jam skambina ir skundžiasi krovininio autotransporto vairuotojai, kad Lietuvos pasienyje su Baltarusija šimtai vilkikų vairuotojų ne dienomis, o savaitėmis laukia kilometrinėse eilėse dėl Lietuvos institucijų kaltės.

Gražulis gavo video įrašą, kuriame matosi, kaip Pasienio tarnybos darbuotojas žaidžia kompiuterinius žaidimus, o vilkikų vairuotojų netikrina, neaptarnauja, nepraleidžia:https://www.youtube.com/watch?v=eGB9daJWtQw

Žiniasklaida apie tai taip pat rašo, pvz. ši nepateisinama situacija smulkiai išanalizuota Vytauto Budzinausko straipsnyje „Lietuvos pasienyje įstrigę vilkikų vairuotojai laukia ir po 12 parų: įspėja, kad situacija katastrofiška“ 2022 02 15 d. 17:00:

https://m.delfi.lt/verslas/transportas/article.php?id=89471057

Šiame straipsnyje Lietuvos muitinė verčia kaltę dėl vairuotojų neįleidimo per Baltarusijos –  Lietuvos sieną Lietuvos pasieniečiams, pastarieji kaltę verčia Lietuvos muitininkams:

Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Vitas Volungevičius mano, kad patekimo į Lietuvą klausimą turėtų pakomentuoti pasieniečiai, o išvykimas iš Lietuvos pagal kompetenciją pavestas Pasienio kontrolės punktų direkcijai, nes ji atsakinga už pasienio postų infrastruktūrą, laukimo aikšteles, kurios yra prie postų iš Lietuvos pusės, „taip pat – ir dėl Medininkų posto rekonstrukcijos“. „Jeigu kalbėtume iš muitinės pusės, tai galiu pasakyti tik tiek, kad muitinė dirba įprastu režimu, muitinės informacinės sistemos veikia, trikdžių nėra, o kontrabanda taip pat gabenama nepertraukiamai: vos ne kasdien sulaikome gabenamą kontrabandą tiek krovininėse priemonėse, tiek ir lengvose transporto priemonėse“, – darbo krūvius muitinėje aiškino V. Volungevičius…

Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas Mindaugas Zobiela neneigia, kad Medininkuose iš tiesų vyksta rekonstrukcija, bet ragina pažvelgti į kitų punktų pralaidumą, kur tokių darbų nėra. „Labai kategoriškai rekomenduočiau kreiptis į muitinę (…). Mes esame „statybininkai“, esame postus pastatę, prižiūrime: sniego nėra, nukastas ir, be to, nutirpti baigia. Pralaidumas, pasakysiu, Lavoriškėse galėtų važiuoti 200, važiuoja 50-60 – mes niekaip negalime įtakoti, tai yra grynai muitinės klausimas. Negaliu nei pabarstyti ko nors labiau, nei pastatyti“, – sako M. Zobiela“.

 

Gražulis teigia, kad „akivaizdu, kad kažkuri institucija sako netiesą, tokiu būdu kankindami sunkvežimių vairuotojus ir darydami žalą Lietuvos pervežimo verslo įmonėms“, todėl reikalauja , kad Premjerė išsiaiškintų, dėl kurios institucijos kaltės susidarė tokios eilės ir imtis priemonių, kad minėti vairuotojai nebūtų kankinami šiose pasienio eilėse.

Comments are closed.

Close Search Window