Aktualijos, Uncategorized|

G. Nausėda žaidžia šachmatais – Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentui G. Nausėdai

kanceliarija@prezidentas.lt

2023 09 16 Nr. 2023-0916

DĖL V. ČMILYTĖS-NIELSEN POELGIO, PAŽEMINUSIO LIETUVĄ IR UKRAINĄ

Rusija 2014 kovo 2 d. pradeda Krymo okupaciją užiminėdama Ukrainos karinius ir valstybinius objektus. 2014 kovo 16 d. įvyko tik Rusijos valdžios pripažįstamas Krymo referendumas, kuriuo nuo Ukrainos buvo neteisėtai atplėštas šis pusiasalis.

Lygiai po vienerių metų Krymo okupantės Rusijos mieste Sočyje 2015 03 16 – 04 06 d. vyksta Pasaulio moterų šachmatų čempionatas. Akivaizdu, kad tokią datą parinko arba čempionato šeimininkė Rusija, arba ji „padėjo“ tai padaryti Tarptautinei  šachmatų federacijai FIDE. O Ši data neabejotinai parinkta siekiant pabrėžti Krymo atplėšimo nuo Ukrainos metines.

2015 03 15 d. Vilniaus meru tapo R. Šimašius, ir tai reiškė, kad R. Šimašius traukiasi iš Seimo, o vietoj jo Seimo nare tampa Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nes Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimą 2012 10 14 d. sąraše ji buvo iškart po R. Šimašiumi. Beje, tada ji iš 9-os vietos nukrito į 12-ą, todėl į Seimą nepateko.

Taigi, kai V. Čmilytė-Nielsen 2015 03 15 d. išvažiavo į Pasaulio moterų šachmatų čempionatą Sočyje, ji jau žinojo, kad tuoj prisieks kaip nauja Seimo narė.

Būdama Liberalų sąjūdžio kandidate į Seimą, ji neabejotinai žinojo, arba turėjo žinoti, kad nesenai – tik prieš metus, 2014 kovo 27 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja patvirtino rezoliuciją 68/262, patvirtinančią, kad Krymo referendumas yra neteisėtas ir jo teritorijos prijungimas prie Rusijos yra neteisėtas, 2014 balandžio 15 d. Ukrainos parlamentas paskelbė, kad Krymas laikinai yra Rusijos okupuota teritorija, o LR Seimas priėmė rezoliuciją dėl Rusijos Federacijos keliamų grėsmių Ukrainos ir visos Europos saugumui, kurioje pasmerkė Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei Krymo okupaciją.

Ir vis tiek važiavo į Sočį, kuris tarsi netyčia yra vos 300 km nutolęs okupuoto Krymo.

Žinant Rusijos pomėgius šaipytis iš viso pasaulio neabejotinai šis miestas buvo parinktas kuo arčiau okupuoto Krymo.

Būdama neeiline šachmatininke ir politike, Viktorija Čmilytė-Nielsen neabejotinai suprato šiuos Rusijos signalus, kuriais Rusija norėjo pabrėžti Krymo atplėšimą nuo Ukrainos. Ir suprato, kodėl čempionatas prasideda tarsi „atsitiktinai“ praėjus lygiai metams po neteisėto Krymo referendumo.

Ir vis tiek ji važiavo į Sočį.

Norisi šį Viktorijos Čmilytės-Nielsen poelgį palyginti su pilietybės atėmimu iš J. Drobiazko. Pastaroji  nebuvo ir nėra politikė, nėra ir nebuvo kandidate į Seimą. J. Drobiazko yra tiesiog menininkė – šokėja ant ledo. Ji nedalyvauja Rusijos propagandos renginiuose, kuriuose bandoma pateisinti,  Krymo okupaciją.

Tuo tarpu Viktorija Čmilytė-Nielsen, skirtingai nuo J. Drobiazko, kuo puikiausiai suprato, kad 2015 m. Rusijos Sočyje surengtas Pasaulio moterų šachmatų čempionatas yra ne tiek šachmatų šventė, kiek yra propagandinis šou, kurio esmė – pabrėžti pasauliui, kad jėga nuo Ukrainos atskirtas Krymas yra Rusijos nuosavybė.

  1. Čmilytės senelis Viktor Čmil buvo sovietų armijos tankistas Antrajame pasauliniame kare, o jos tėvas Viktoras Čmilis po privalomos tarnybos sovietų kariuomenėje buvo automatiškai įtrauktas į KGB rezervą 37 numeriu. Nors vaikai už senelių ir tėvų nuodėmes neatsako, tačiau kaip Seimo Pirmininkė ji, mano įsitikinimu, turėjo atsiprašyti visų, kuriuos nuskriaudė Raudonoji armija, KGB ir galimai jos senelis ir jos tėvas, tačiau ji to nepadarė.

Kadangi V. Čmilytės – Nielsen šeimos linija yra glaudžiai susiejusi su KGB struktūromis, todėl kyla pagrįstos abejonės, kur stovės V. Čmilytė jei, neduok Dieve, į Europos Sąjungą ateis karo valanda. Ar neatkris, pvz. į komunistų partiją ir pan.?

Todėl siūlau atimti pilietybę ir iš Viktorijos Čmilytės-Nielsen už aukščiau aprašytą Lietuvą ir Ukrainą žeminantį jos poelgį.

Pagarbiai

Seimo narys                                                                                                             Petras Gražulis

Comments are closed.

Close Search Window