Aktualijos, Pareiškimai, PIRMININKAS|

P. Gražulis: ar sunku konservatoriams įleisti Rusijos lietuvius be vizų? L. Kasčiūnas sako, kad jie turi ateiti į Lietuvos konsulatą Karaliaučiuje ir prašyti vizų,. Bet ten jų lauka FSB, sučiumpa, įteikia mobilizacinį šaukimą ir išveža į kariauti prieš Ukrainą. L. Kasčiūnas dar sako, kad Rusijos lietuviai gali mėginti perbėgti pas ukrainiečius fronte. Bet tai beveik neįmanoma, nes juos prižiūri, kad neperbėgtų čečėnai ir politrukai – šauna bėgliams į nugarą. Tegul l. Kasčiūnas pademonstruoja tokį variantą, jei toks gudrus !
O štai Ukrainos vicepremjerė, Iryna Vereščuk kreipėsi į Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Sakartvelo vyriausybes, prašydama leisti Krymo totoriams kirsti šių šalių sienas. „Krymo okupacinė valdžia pradėjo neteisėtą mobilizaciją. Ji masiškai mobilizuoja Krymo totorius ir kitų senųjų Krymo tautų atstovus dalyvauti kare okupantų pusėje. … Krymo totoriai ir kitos senosios Ukrainos Krymo tautos deda visas pastangas, kad išvengtų mobilizacijos į priešo armiją“, – sakoma pranešime. Pasak pareigūnės, totoriai mėgina išvykti į Ukrainai draugiškas šalis, bet gaunama pranešimų, kad Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Sakartvelo pasieniečiai kartais atsisako įsileisti senųjų Krymo tautų atstovus ir verčia juos grįžti į Krymą ar Rusiją“:
https://www.delfi.lt/news/daily/world/del-putino-mobilizacijos-ukrainos-prasymas-baltijos-salims.d?id=91369079
P. Gražulis: „Todėl nuosekliai kovoju, kad konservatoriai nustotų trukdyti lietuvių kilmės Rusijos gyventojams patekti į Lietuvą ir taip išgelbėti juos nuo prievartinio šaukimo į Rusijos kariuomenę“.

P. Gražulio kalbą galite išgirsti čia

Comments are closed.

Close Search Window