Aktualijos|

Kol įvairaus plauko socialistai aukština paprastą žmogų ir deklaruoja paramą jam, centro tautininkai iš Tautos ir teisingumo sąjungos imasi realių darbų. TTS Valdybos narys Marius Kundrotas sukūrė ir administruoja savitarpio pagalbos grupę „Facebook“ tinkle – „ Nemokama teisinė konsultacija “.

Ši idėja gimė dar Tautininkų sąjungoje, prieš jai susijungiant su Centro partija į TTS. Tikslas –
pagelbėti paprastiems žmonėms, susiduriantiems su įstatymų painiava, kenčiantiems nuo nusikaltėlių, politinių persekiojimų ir teisinės sistemos korupcijos. Šiandien šioje grupėje – virš 24 tūkst. narių.


„Didžiausia problema, su kuria teko susidurti, tai, kad šalia dorų žmonių, kenčiančių nuo ydingos
sistemos, į grupę vis prasmunka žmonės, kurie patys elgiasi amoraliai, bet stengiasi išsisukti“ – TTS puslapio redaktoriams teigia M. Kundrotas.


„Kai kurias temas tiesiog tenka riboti ar net blokuoti. Tik įkūręs šią grupę supratau, koks tamsos
mastas mūsų visuomenėje. Žmonės bijo prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Pilasi užklausos apie skyrybas ir alimentus. Daugybė žmonių nori iš gyvenimo sunkti malonumus, bet vengia pareigų. Alimentai dažnai tampa savotišku verslo būdu, o skyrybos liudija vartotojišką požiūrį į šeimą. Kol viskas gerai, gyvename šeimoje, vos susidūrę su išbandymais – ištraukiame partnerį, lyg skaudamą dantį“, sako grupės kūrėjas.


Dar viena visuomenininko nurodoma problema – leftistinė ideologija ir psichologija, dėl ko vos
susidūrę su prieštaravimu ar pastaba „Facebook“ „pūkuotukai“ reikalauja trinti komentarus ir blokuoti autorius. „Šią problemą iš dalies pavyko išspręsti tik viešai pareiškus, kad be pagrindo nurodžius kaip problemą „Neapykantos skleidimą“ bus blokuojamas pats skundikas“ – šypsosi M. Kundrotas.


Idant būtų pritraukiama tikslingesnė auditorija, grupės pavadinimas papildytas.

Dabar ji vadinama:

„Nemokama teisinė konsultacija doriems žmonėms“.

Išimties tvarka į ją priimami ir žmonės, kuriems tenka nusidėti, bet susiduriama su pertekliniu įstatymų griežtumu ar perdėtai represyvia teisėsauga. „Vis dėlto pagrindinė tikslinė grupė yra dori žmonės, kenčiantys nuo ydingos sistemos“ – tvirtina įkūrėjas.

Tai nėra vienintelė M. Kundroto grupė socialiniame tinkle „Facebook“. Kitas projektas, turintis apie tūkstantį narių, yra „Jei esi geras žmogus“, skirtas skelbimams apie beglobius gyvūnus, dingusius žmones ir socialinę paramą. „Pagalba veltui – daug populiaresnė, žmonės labiau mėgsta gauti, nei duoti“ – liūdnai konstatuoja M. Kundrotas. Dar yra grupės „Tautinių žinių tarnyba“ ir „Didikų Radvilų atminimas“.

Pašnekovas įsitikinęs, kad Lietuvoje esama daugybės gerų žmonių, pasirengusių vienas kitam padėti savo žiniomis ir patirtimis. Tiktai reikalinga organizacinė iniciatyva. Jei atsiranda lyderis, galintis šiuos gerus žmones sutelkti, galima nuversti kalnus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window