Uncategorized|

2023 m. gruodžio 18 d. surengtame neeiliniame posėdyje Seimas po slapto balsavimo nusprendė panaikinti Petro Gražulio Seimo nario mandatą. Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 86 Seimo nariai, prieš buvo 8, susilaikė 4 Seimo nariai.

Balsavime nedalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos ir Mišrios grupės Seimo nariai.

Šį sprendimą Seimas priėmė atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad Seimo nario Petro Gražulio veiksmas – sąmoningas balsavimas už kitą Seimo narį – prieštarauja Konstitucijai, ir kad šiuo veiksmu jis esą „šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką“.

Pagal Seimo statutą, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių (85 parlamentarai).

Konstitucijoje įtvirtinta, kad asmuo, kurį Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, gali užimti Konstitucijoje nurodytas su priesaikos davimu susijusias pareigas, kai nuo Seimo sprendimo dėl pašalinimo ar mandato panaikinimo yra praėję ne mažiau kaip 10 metų.

Seimo narys, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) pirmininkas Petras Gražulis sako, kad toks Seimo sprendimas jo nenustebino. P. Gražulis iš politikos trauktis nežada ir sako dalyvausiąs Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Apkalta P. Gražuliui surengta dėl to, kad 2022 metų rugsėjį, sprendžiant klausimą dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto išbraukimo iš darbotvarkės, jis esą balsavo už Seimo narį socialdemokratą Liną Jonauską.

Prieš balsavimą buvo neaišku, ar pakaks balsų Seimo nario mandato panaikinimui.  Pirminiai balsų skaičiavimai buvo tokie, kad balsų mandato panaikinimui turėjo nepakakti.  Seimo valdančiosios daugumos vadovybė viešai teigė, kad specialiai šiam balsavimui savo narių nemobilizuos. Tačiau iš visko sprendžiant pasistengė, kad balsų nepritrūktų.

Manoma, kad paremti šią apkaltą buvo įkalbėti valdančiojoje koalicijoje anksčiau skeptiškai dėl mandato panaikinimo nusiteikę nariai.

„Panašu, kad valdantiesiems pavyko savo nariams išlaužyti rankas. Opozicijoje skaičius buvo maždaug aiškus, buvo neaišku tik dėl 6 konservatorių ir liberalų. Jie planavo nedalyvauti arba balsuoti kitaip, matyt, jie dėl kažkokių priežasčių persigalvojo“, – Delfi.lt sakė Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė.

Seimo nario P. Gražulio padėjėjas ir Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) pirmininko pavaduotojas Naglis Puteikis sakė: „Laimi energetikų klanas, kuris konservatorių ir kitų valdančiosios daugumos partijų rankomis papirko socdemus, darbiečius ir dalį kitos opozicijos. Bet nei Petras Gražulis, nei Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) neketiname pasiduoti – eisime į EP ir į Seimo rinkimus“.

Pats Seimo narys, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) pirmininkas Petras Gražulis Alkas.lt redakcijai taip pakomentavo savo apkaltos aplinkybes:

„Ši apkalta parodė, kieno čiuptuvais yra smaugiama Lietuva. Tie Seimo nariai, kurie grobstė pinigus iš biudžeto, lieka nekalti. Seimo narė Gintarė Skaistė nėra pateisinusi iššvaistytų beveik 14 000 eurų, tačiau apkaltos ir baudžiamojo proceso jai nėra. Kultūros ministras Simonas Kairys nepateisino 35 000 eurų ir – apkaltos jam nėra. Buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė taip pat susipainiojusi – atsistatydino, bet apkaltos jai nėra. Mes matome ESO apvogtą Lietuvą – 160 000 000 eurų, bet jokių teisinių procesų nėra.

Net teisės ekspertai nenustatė, kad aš balsavau, tačiau KT spiritizmo seanse pasikvietęs dvasias pamatė, kad aš balsavau ir nusikaltau. Tai nejaugi mygtuko paspaudimas, visiškai nereikšmingu klausimu, gali būti didesnis už mano išvardintus nusižengimus prieš Lietuvą? Ir kaip tuomet doroviniu požiūriu reikėtų vertinti už daug didesnius nusikaltimus nuteistų liberalų, darbiečių partijų atstovų, balsavusių už mano apkaltą elgesį, lyg jie būtų šventi?“.

„Po 50 sovietų okupacijos metų išsivadavome iš sovietinės diktatūros, tačiau per 30 nepriklausomybės metų sukūrėme landsbergistinę diktatūrą, kurioje galioja viena tiesa ir viena nuomonė – Landsbergių. Sugriovėme teisinę valstybę ir jos pamatus“, – teigė P. Gražulis.

One Reply to “Panaikintas P. Gražulio Seimo nario mandatas”

  1. Jonas Punys parašė:

    Akivaizdu, kad P.Gražulis jau seniai tendencingai demonizuojamas, nes kritikuoja valdančiąją koaliciją, nedaro jokių nuolaidų susiformavusiems klanams. Todėl ir buvo suorganizuota ši “apkalta”.
    Sąžiningi žmonės Jus palaiko, gerbiamas Petrai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window