Aktualijos|

P. Gražulis: būtina sutramdyti Kalėjimų tarnybą, kuri siekia nuteistųjų srautus nukreipti į gyvenviečių centrus, negi nėra vietos toliau nuo jų?

Seimo narys Petras Gražulis įregistravo įstatymų projektus, kuriais siūloma visais atvejais nustatyti nuteistųjų naujai steigiamų Pusiaukelės namų ir Kalėjimų tarnybos ir probacijos padalinių minimalų atstumą  –  5 km nuo ugdymo ir švietimo įstaigų bei privalomą derinimą su savivaldybių tarybomis ir su vietos bendruomenėmis.

P. Gražulis siūlo atitinkami keisti –pildyti Probacijos įstatymą ir Bausmių vykdymo kodeksą.

Šias pataisas iššaukė skandalingas Kalėjimų tarnybos nesiskaitymas su visuomenės nuomone: Kauno rajone Domeikavoje iki šių metų pabaigos ši tarnyba planuoja įsteigti nuteistiesiems skirtus pusiaukelės namus ir Kauno apskrities probacijos tarnybos padalinį.

Kalėjimų tarnyba brutaliai atmesta gyventojų pagrįstai reiškiamus prieštaravimus,  tarp kurių svarbiausi – šis dvi įstaigos steigiamos gyvenvietės centre, prie pat švietimo ir ugdymo įstaigų, o Pusiaukelės namų ir probacijos padalinys pritrauktų didžiulius kasdienius nusikaltusių asmenų srautus, kurie akivaizdžiai trikdytų gyventojų rimtį, ypač vaikų.

Seimo narys P. Gražulis: „Kodėl Kalėjimų tarnyba veržiasi tokias naujas įstaigas būtinai veržiasi statyti gyvenviečių centruose? Ar nėra kitų vietų, juk Lietuva  – viena rečiausiai apgyvendintų šalių Europoje?“.

Šiuo metu galiojančiuose įstatymuose pusiaukelės namų ir probacijos padalinių steigimo vietos neprivalo būti derinamos, nei su savivaldybių tarybomis, nei su vietos bendruomenėmis.

Lietuvos Respublikos Seimas

Nuorodos į šių įstatymų projektus:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/5caac6608def11eea791d94269904d9b

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/d6fbfca08dcb11eea791d94269904d9b

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close Search Window